Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Wenecja – miasto na stu siedemnastu wyspach

WenecjaWenecja uważana jest za cud architektury, a nawet za najpiękniejsze miasto na świecie. Przez stulecia była inspiracją dla malarzy i artystów. Dlatego co roku przybywa tu mnóstwo turystów z całego kontynentu na wczasy. Centrum Wenecji stanowi Piazza San Marco i właśnie tutaj położone są najważniejsze zabytki Wenecji. Do najważniejszych punktów miasta zalicza się Bazylika świętego Marka, która uważana jest za jeden z najwspanialszych obiektów sakralnych w Europie. Wewnętrzną dekorację ozdabiają biblijne mozaiki z życia Chrystusa. Dla turystów udostępnia się specjalny skarbiec z relikwiami. Ważnym miejscem jest także siedziba władców miasta, czyli Pałac Dożów. Zarazem pałac jest przykładem wspaniałego, gotyckiego stylu. W mieście znajdują się pałace z rożnych okresów sztuki. Można odnaleźć tu ślady gotyku, renesansu i baroku. Wenecja to miasto na wodzie, turyści mogą skorzystać z wodnych taksówek a także gondolami zwiedzić jego odległe zakamarki. Wenecja to miasto zakochanych. Legenda głosi, że pocałunek zakochanej pary na moście Rialto gwarantuje dozgonną miłość. Przy wybrzeżu można podziwiać Lwy świętego Marka, które przypominają o weneckiej republice.

To co charakterystyczne dla Wenecji to karnawał, który cieszy się ponad 900 letnią tradycją. Przez ponad tydzień w mieście królują muzycy, tancerze i akrobaci. Kulturę Wenecji tworzą także uliczni artyści, którzy organizują dla turystów różne przedstawienia. W muzeum na wyspie Murano możemy podziwiać dzieła sztuki szklanej. Każdy turysta powinien wrócić do domu z pamiątka- maską wenecką.

Aby dostać się do Wenecji możemy skorzystać z drogi lądowej przez Wiedeń, jednak jest to dość męcząca, wielogodzinna podróż. Szybka, bezpieczną i tanią podróż do Wenecji oferują linie lotnicze Ryanair. Tani przewoźnik lata z wielu portów regionalnych naszego kraju i w bardzo korzystnych, niskich cenach możemy odwiedzić te przepiękne miasto, ze starówką, która została doceniona na światowej liście dziedzictwa Unesco.

Ryanair oferuje mnóstwo biletów lotniczych do włoskich miast. Często przez Wenecję czy Pizę oferuje loty w dalsze desygnacje, miedzy innymi do Fez.

Wenecja

Comments are closed.

X