Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Wczasy w Bergamo i tajemniczy Mediolan

Włoskie miasta cieszą się ogromna popularnością, jednak wiele z nich nie jest zbyt popularnych. Do takich należy włoskie Bergamo, które często jest przykrywane przez urok Mediolanu. Z portu lotniczego w Warszawie możemy polecieć do Bergamo aby powitać nowy sezon letni. Taką ofertę składa linia wizz air. Bergamo należy do centrum północy Włoch. Inaczej to miejsce nazywane jest bramą Mediolanu, gdyż lotnisko obsługuje wiele połączeń. Szczególnie dużo zaangażowanych jest tanich linii lotniczych. Port lotniczy Bergamo zlokalizowany jest 45 kilometrów od miasta. Zwiedzanie miasta mamy zacząć od jego głównej części. Tą część cechują wąskie uliczki, a także kręte zakamarki. Na turystów czeka aż 5 dzielnic do zwiedzania. W dolnej części mamy możliwość zwiedzić różne muzea, a także sztukę artystów weneckich. Oprócz linii wizz air, tanie loty do Bergamo oferuje także Ryanair. Przedstawiciele taniego latania uwielbiają włoskie kierunki.

bergamo

Wczasy we Włoszech

Mediolan słynie z mody, kultury i ekskluzywnych sklepów. Należy do drogich, lecz bardzo atrakcyjnych miast. Oprócz tego duża popularnością cieszą się bilety lotnicze do Rzymu, Bolonii, czy na Sycylię. Ryanair odwiedza także port lotniczy Trapanii. Sycylia zwana perłą morza śródziemnego przyciąga wielu turystów. Stąd można wybrać się także na Etnę, jedyny czynny wulkan w tym rejonie. Koniecznie trzeba odwiedzić Taorminę i Syrakuzy. Włochy przyciągają co roku miliony turystów, głównie dzięki gościnności mieszkańców, wspaniałej kuchni, a także przepięknym widokom i panoramie miast. We Włoszech jest bardzo dobra komunikacja, dzięki czemu możemy podczas jednej podróży zwiedzić kilka miast jednocześnie. Można korzystać z pociągów, a nawet z przelotów krajowych. Specjałów włoskiej kuchni możemy zakosztować w hotelach i restauracjach. Spędzając wczasy w Neapolu warto spróbować pizzy z tradycyjnego przepisu, gdyż właśnie z tego miasta pochodzi ten specjał. Sam Neapol nie tylko słynie z tego specjału ale także zachęca do obejrzenia wielu zabytków i atrakcji turystycznych.

bergamo

Comments are closed.

X