Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Wakacje z SAS i tańszym bagażem

Skandynawski przewoźnik SAS zabiera się za rewolucje w dotychczasowym cenniku przewoźnika. Na pierwszy ogień poszedł bagaż. Zauważyć można, że zarówno kwota jak i użytkowanie zaczynają się powoli zmieniać. Od tej pory oprócz jednej darmowej sztuki bagażu rejestrowanego, (która była już wcześniej dostępna), zapłacimy o wiele mniej za całkowity bagaż dodatkowy.

sas airlines

Snorre Andresen, Dyrektor ds. produktu linii lotniczych SAS komentuje pomysł chęcią ułatwienia i usprawnienia podróży klientom skandynawskiego przewoźnika. Tańsze będą bagaże różnego rodzaju ważące do 23 kilogramów. Promocyjne bilety będziemy mogli zakupić zarówno w automatach na lotniskach oraz na oficjalnej stronie internetowej. Ile zapłacimy więc za bagaż dodatkowy? W przypadku lotów wewnątrz kraju kwota ta wyniesie 25 euro, loty w obrębie Europy-45 euro oraz loty interkontynentalne- 75 euro. Dodatkowo do każdej z tych ofert dołączony jest rabat, który przysługuje nam za samoobsługę. W kolejności w Skandynawii wynosi on 38%, Europa to 31% a świat, 21%.

SAS wprowadza również całkiem nowe przepisy dotyczące bagażu specjalnego, do którego zaliczamy między innymi: narty, rowery czy instrumenty muzyczne. Od tej pory jedyną obowiązującą zasadą ma być kontrola ciężkości tego, co aktualnie w danej chwili chcemy przewieźć. Bagaż specjalny ograniczać się będzie do wyniku nie większego niż 23 kilogramy (większa swoboda występuje w klasie biznes- przewóz sprzętów do nawet 32 kilogramów).

Oprócz modernizacji związanej z bagażem SAS wprowadza jeszcze jedną nowość, którą są liczniejsze loty pomiędzy takimi destynacjami jak Kopenhaga i San Francisco. Wcześniej wspomniane połączenie jest wykonywane już non stop przez skandynawskiego przewoźnika od 10 czerwca. Linie SAS nie spodziewały się aż tak ogromnego zainteresowania tym połączeniem. Dokładnie rok temu rozpoczęły się loty do San Francisco, które okazały się górą złota dla skandynawskiego przewoźnika. SAS zdecydował się pójść na rękę klientom i wypuścić jeszcze jeden rejs we wtorki, teraz będziemy mogli z niego skorzystać siedem dni w tygodniu.

sas airlines

Comments are closed.

X