Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Polskie rekordy

Mural przy PiotrkowskiejWcale nie trzeba daleko podróżować, by zobaczyć piękne krajobrazy, wspaniałą architekturę, czy ciekawostki, których nie ma nigdzie indziej. My także nie mamy się czego wstydzić! Właśnie u nas jest najdłuższe drewniane molo na Bałtyku i największy mural. Od niedawna mamy też najwyższy w Unii budynek mieszkalny. Dlatego bardzo na miejscu jest tutaj powiedzenie swego nie znacie cudze chwalicie. Wspaniałe weekendy, a nawet rodzinne wczasy można spędzić w Polsce, która posiada prawdziwe Perełki.
Rodzinne wczasy: http://www.esky.pl/wczasy

Pomostem w morze

Najdłuższe molo jest oczywiście w Sopocie. Pierwszy pomost (o długości 41 metrów) został wybudowany w 1829r. Dziś drewniana część spacerowa ma 511,5 z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Obecny kształt pomostu został nadany w 1927 roku, z okazji 25-lecia miasta. W miejscach najdalej wysuniętych w morze stężenie jodu jest dwukrotnie większe niż na lądzie. Sopot wraz z Gdańskiem i Gdynią co roku odwiedzane są przez turystów z całej Polski a także Niemiec i Rosji. Miasta, jak również całe polskie wybrzeże posiadają doskonałą bazę noclegową, oferta hoteli, apartamentów, pensjonatów i kwater prywatnych daje wiele możliwości spędzenia urlopu.

Malowidło na ścianie

Najdłuższy mural znajduje się w Łodzi przy ul. Piotrowskiej. Na jego stworzenie zużyto ok. 2tys. puszek ze sprayem. Malowidło powstało w 2001r., ma 30 m długości i 20 m wysokości, przedstawia Łódź.
Mural przy Piotrkowskiej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mural_przy_Piotrkowskiej

Mieszkania na wysokościach

Z kolei kompleks Sky Tower we Wrocławiu jest najwyższym mieszkalnym budynkiem w Unii Europejskiej. W 50-piętrowej wieży, apartamenty zlokalizowano między 28. a 48. Piętrem. Znajdują się też w 19-piętrowym żaglu. Wieżowiec oddano do użytku w maju 2012r. Główna wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce, w kategorii wysokość do dachu ma 205,82 m.

Sanktuarium w Licheniu

W czołówce największych kościołów świata znajduje się świątynia w Licheniu. Sanktuarium Maryjne zajmuje 23 tys. m.kw. Na placu przed bazyliką może zgromadzić się około 250 tys. wiernych. Zgodnie z zamysłem architektonicznym kościół przypomina falujący, złoty łan zboża. Do Sanktuarium pielgrzymują wierni z całej Polski, a także z sąsiednich państw.

Inne rekordy

Możemy też pochwalić się najstarszym wiszącym mostem żelaznym w Ozimku. Wybudowano go w 1827r., pochłonął prawie 57 ton odlewów z żeliwa i ponad 14 ton stali. Przerzucono go nad rzeką Mała Panew. W Polsce, dokładnie w Malborku znajduje się największy ceglany zamek. Warownię wybudowali Krzyżacy. Powstał z milionów cegieł, zamek nigdy nie został zdobyty przez wrogów. To właśnie u nas znajduje się najdłuższy rynek, mieści się w Pułtusku. Brukowany, prostokątny plac ma 380 m długości. W jednej z otaczających go kamienic (pod nr 29) na przełomie 1806 i 1807 r. kwaterował Napoleon.

To tylko skrawek tego, co Polska ma do zaoferowania, ogromną popularnością cieszą się Polskie góry oraz miasta, Kraków, Gdańsk, Wrocław. Do polskich portów lotniczych operują przewoźnicy niemalże z całej Europy. Bilety lotnicze można dostać w bardzo atrakcyjnych cenach.

Comments are closed.

X