Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Hoteli do wyboru do koloru

DoubleTree by HiltonHotelarze rok 2014 z pewnością będą mogli zaliczyć do bardziej udanych niż poprzedni. Firma doradcza STR Global przygotowała raport, z którego wynika, że przez pierwsze 7 miesięcy tego zanotowano wzrost liczby klientów w porównaniu do podobnego okresu w latach poprzednich. Najwyższy wzrost przychodów z wynajęcia pokoi zanotowało Trójmiasto (wzrost o 6,2 procent) następnie Wrocław (o 5 procent), Kraków (o 3 procent). Co ciekawe stolica kraju odnotowała spadek o 1,2 procent, czego przyczyn upatrywać należy w zwiększonej liczbie pokoi. Obecnie po otwarciu w tym roku hotelu DoubleTree by Hilton, Hampton by Hilton Centrum oraz Airport Hotel Okęcie, w Warszawie przybyło 750 luksusowych pokoi.

W Polsce wciąż trwa wzrost gospodarczy, który przekłada się na wyniki branży hotelarskiej. Grupa Orbis poprawiła swój zeszłoroczny wynik przychodów o prawie 2 procent, a zysk netto o 20 procent. Najwięcej klientów to sektor biznesowy oraz goście, którzy w hotelach organizują konferencje i spotkania biznesowe. Grupa inwestuje również w nowe obiekty na Łotwie oraz modernizuje inne swoje obiekty w Warszawie czy Gdyni.

Z kolei z informacji firmy doradczej Horwath HTL wynika, że w Polsce obecnie trwa realizacja prawie 100 obiektów hotelowych, które w większości należą do znanych sieci, a nawet globalnych marek. Prym wiedzie Hilton, który w najbliższym czasie uruchomi hotele w Krakowie, Wrocławiu i Jeleniej Górze. Jeszcze w tym roku swoje podboje otworzyć mają też hotele Best Western w Płocku i Katowicach. Polskie sieci również nie próżnują, na początku przyszłego roku, pierwszych gości przyjmie poznański hotel De Silva. Największą pod względem finansowym jest nadmorska inwestycja spółki Zdrojowa Invest, która buduje kompleks wypoczynkowy Baltic Park Molo z hotelem Radisson Blu Resort w Świnoujściu, realizacja pochłonie ponad 250 mln złotych. Bardzo szybko w Polsce rozwija się zwłaszcza segment hoteli ekonomicznych.

DoubleTree by HiltonPrzy lotnisku Okęcie uruchomiono w tym roku liczący 100 pokoi hotel Airport Hotel Okęcie, ale to nie jedyny obiekt, które ma witać gości w Warszawie tuż po wylądowaniu. Wciąż czekamy na pięciogwiazdkowy konferencyjny hotel Renaissance by Marriott. Jednak po tym jak z budowy zniknął pierwszy wykonawca, wciąż nie wybrano kolejnego.

Rosnąca liczba gości i wzrost konkurencji przyczynił się do spadku cen. Warszawa w porównaniu z innymi europejskimi stolicami jest naprawdę tania. Średnio standardowa dwójka w stolicy kosztuje obecnie nieco ponad 290 zł, co oznacza spadek o 100 zł w porównaniu do przedniego roku. W stolicy Dolnego Śląska przenocujemy średnio za 200 zł (234 zł rok temu), w Trójmieście doba kosztuje 300 zł (wcześniej 345 zł), spadek zanotował również Kraków i Poznań. Tak duża różnica w cenach w Warszawskich hotelach jest spowodowana tym, że w zeszłym roku przy okazji Euro 2012 warszawscy hotelarze maksymalnie podnieśli ceny korzystając z okazji.

Comments are closed.

X