Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Historia Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania, Bilety LotniczeWielka Brytania jest krajem, który większości Polaków kojarzy się przede wszystkim z emigracją w celach zarobkowych. Taki obraz tego położonego na wsypach państwa utrwalił się w naszym narodzie tak mocno, że praktycznie już mało kto kojarzy Wielką Brytanie z krajem ciekawym i wartym uwagi. Kiedy powiemy wśród znajomych, że rezerwujemy bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii nikomu nie przyjdzie do głowy, że możemy się tam wybierać w celach turystycznych. Aby poszerzyć horyzonty którymi postrzega się Zjednoczone Królestwo chciałbym w tym krótkim artykule przybliżyć nieco jego historię.

W starożytności tereny obecnej Wielkiej Brytanii zasiedlane były głównie przez plemiona celtyckie, które przybyły na te tereny z wschodniej i centralnej Europy. Przez setki lat to właśnie Celtowie byli głównymi mieszkańcami wysp i to ich uważa się za przodków mieszkańców dzisiejszej Szkocji, Walii i Irlandii.

Przez okres kilkuset lat (od roku 43 do 409) panowanie na terenach Wielkiej Brytanii sprawowali Rzymianie, którzy przybyli podbijać tutejsze ziemie zostawiając po sobie ślad w postaci zbudowanych dróg, budynków oraz stworzonych miast. Ostatecznie jednak ziemie te wróciły w ręce Celtów.

Okres średniowiecza przebiegł pod znakiem nieustających walk pomiędzy plemionami anglosaskimi, które walczyły między sobą oraz dodatkowo broniły się przed najeźdźcami przybywającymi z kontynentu. Doprowadziło to do sytuacji kiedy władza przechodziła z rąk do rąk co kilka, ewentualnie kilkanaście lat. W tym czasie również rozpoczęła się intensywna chrystianizacja ludu.

Najnowsza historia Wielkiej Brytanii nie jest w cale mniej burzliwa. Uczestniczyła bowiem, odgrywając przy tym kluczową rolę w obu Wojnach Światowych – niestety przyczyniło się to do zachwiania jej potęgi. Doprowadziło to do tego, że praktycznie wszystkie tereny które były jej podległe (takie jak chociażby Kanada, Australia, Nowa Zelandia) zyskały suwerenność.

Pomimo tego iż obecnie Wielka Brytania nie jest krajem tak potężnym jak kiedyś w dalszym ciągu często mówi się o niej w kontekście Imperium Brytyjskiego. Z pewnością jest państwem które ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko miejsca pracy dla osób poszukujących zarobków. Warto więc rezerwować bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii nie tylko wtedy gdy chcemy zarobić nieco gotówki, ale także kiedy mamy ochotę zwiedzanie ciekawych miejsc z którymi związane jest wiele ważnych dla losów całego świata wydarzeń historycznych.

Comments are closed.

X