Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Czystość hoteli zbadana – Tokio nr 1, Warszawa nr 2

HotelJeden z portali zajmujących się wyszukiwaniem i rezerwacją hoteli przeprowadził badania dotyczące czystości wśród swoich klientów. Wyniki ankiet podzielone zostały na Polskę oraz cały świat, i zaprezentowane poniżej.

W Polsce najlepiej wypadła stolica

Warszawa oceniona została na 8,78 na 10 możliwych punktów pod względem czystości. W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Poznań. Rezerwujący przyznali stolicy wielkopolski 8,46 pkt Poznań. Trzecie miejsce zajął Kraków, kolejne Wrocław oraz Łódź. Świeża pościel i wysprzątane pokoje okazują się więc być regułą w pięciu największych miastach Polski. W dzisiejszych czasach rzadko kiedy zdarzają się włosy w odpływie prysznica, kłęby kurzu czy brudny dywan, obsługa hotelowa poprawiła swoje standardy o 100%. Niemal normą staje się zwracanie przez hotelarzy szczególnej uwagi na higienę. Bywają niestety miasta i pojedyncze hotele, gdzie wygląd pokoi nadal pozostawia wiele do życzenia.

Tokio

Wśród 20 najczystszych miast na świecie prym wiedzie Tokio, które zdobyło 8,91 punktów w 10 stopniowej skali czystości. Gościom hotelowym w japońskiej stolicy z trudem przychodzi znalezienie skaz. Co istotne stolica naszego kraju zajęła wysokie drugie miejsce. Na trzecim miejscu znalazł się chorwacki Zagrzeb z wynikiem 8,57 punktów. Pierwsza dziesiątka to oprócz Tokio i Bangkoku wyłącznie stolice europejskie. 10 miejsce zajęła Lizbona której przyznano 8,37 punktów, a to oznacza, że pięć pierwszych polskich miast jest zdecydowanie bardziej docenianych pod względem czystości w hotelach niż portugalska, niemiecka czy austriacka stolica.

Ostatnie dwie pozycje przypadły Tallinnowi i Dublinowi, które zdobyły odpowiednio 8,22 i 8,2 punktów. Niemile zaskoczyły organizatorów badań wyniki takich europejskich stolic jak Paryż i Amsterdam, gdzie hotelom przyznano ocenę 7,54 w pierwszym przypadku i 7,61 w drugim.

Jeśli weźmiemy pod uwagę średnią ocenę dla całego kraju czystości Polska z oceną 8,49 punktów okazała się jednym z najporządniejszych państw, nieco niższą ocenę zdobyli hotelarze w Szwajcarii (wynik 8,47 punktów). Do czołówki dostała się jeszcze Austria, oraz Niemcy, gdzie nadrobiły inne miasta, niż stolica. Najniższą ogólną ocenę zdobyły hotele w Wielkiej Brytanii osiągając 7,72 punkty.

Comments are closed.

X