Tanie hotele

Opisy hoteli oraz ich recenzje, inforamcje na temat największych sieci hotelowych. Rezerwuj hotele w kraju i za granicą z naszą pomocą!

Czy to już hotel?

hotelsObecnie w Polsce istnieje 10 tysięcy tak zwanych „miejsc noclegowych”. Jednak tylko nieliczne z nich (2,4 tysiąca) zalicza się do kategorii stricte hotelowej. Czemu więc liczba tych „prestiżowych” budynków jest tak niska w porównaniu do ogółu?

Za zaistniałą sytuacją stoi przede wszystkim archaiczne prawo dotyczące ścisłego sortowania miejsc noclegowych – funkcjonujący podział między innymi na hotele, motele, pensjonaty i schroniska. Gdyby jednak zasady nieco zmodyfikować wycofując, niektóre sporne zapisy liczba hoteli w Polsce mogłaby wzrosnąć nawet do 3,4 tysiąca.

Wynik ten nie jest przesadzony, ponieważ na terenie naszego kraju znajduje się około tysiąc obiektów, które swą funkcjonalnością, oferowanymi usługami i wyposażeniem przypominają hotele, a mimo to hotelami nie są. Te budynki nie otrzymały takiego statusu, ponieważ nie spełniają kilku formalnych wymagań. Chodzi tutaj na przykład o zapisy dotyczące wielkości pokojowej powierzchni, ale także te związanie z obowiązkowym zadaszeniem połączenia dwóch wolno stojących budynków danego obiektu noclegowego. Obniżenie sztywnej bariery hotele/inne obiekty z pewnością skłoniłoby właścicieli do wprowadzenia detalicznych modernizacji sprzyjających podwyższenia rangi ich noclegowego „ biznesu”.

Wprowadzenie w Polsce, funkcjonującej już w 15 krajach Unii Europejskiej, kategoryzacji Hotelstars Union wydałoby się całkiem pozytywnym rozwiązaniem. Celem systemu klasyfikacji stowarzyszenia Hotelstars Union jest przede wszystkim przekazywanie klientom przejrzystych i wiarygodnych informacji na temat obowiązujących w danym miejscu standardów. Obiekty podlegają ocenie punktowej. W naszym kraju podobne ujednolicenie zasad pomogłoby w budowaniu zaufania do rodzimych hoteli. Dodatkowo goście z zagranicy coraz chętniej zaczęliby korzystać z ofert obiektów znajdujących się poza tak zwaną „globalną siatka”. Dokładny opis, ocena nie tylko samego budynku, ale i panujących wewnątrz warunków pozwoliłaby z łatwością wybrać turyście to czego w danym momencie potrzebuje. Przykładowo korzystając z trzygwiazdkowego hotelu spodziewamy się, zgodnie z jego oznaczeniem, pewnej palety usług i poziomu komfortu. Dzięki tym „gwiazdką” jesteśmy przekonani, że w tego typu hotelach, niezależnie od ich lokalizacji na świecie, panują takie same warunki.

hotels

Comments are closed.

X